Air Show, Radom 2011

               Wakacje już się skończyły, jestem już we Wrocławiu i jutro zaczynam zajęcia. Mimo to myślami ciągle powracam to wakacyjnych wypraw. O górskich wycieczkach już wam pisałam (choć to jeszcze nie koniec). Dzisiaj chciałabym wam opowiedzieć o Air Show w Radomiu.

Była to już XII edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Pokazy udały się zgodnie z planem. Pogoda dopisała. Chociaż niektórzy trochę narzekali, ja byłam oczarowana.

Ponad 100-tysięczna publiczność, 180 samolotów i śmigłowców  z 17 państw na pokazie dynamicznym i 50 na wystawie statycznej. Liczby mówią same za siebie!

Wystawa statyczna umożliwiła nam obejrzenie z bliska maszyn zazwyczaj niedostępnych dla szerszej publiczności. Zrobiliśmy całą masę zdjęć. Była także możliwość zwiedzania niektórych samolotów od środka. Mogliśmy zasiąść za sterami Wiedeńczyka, czy zwiedzić wnętrze Herkulesa.

Na tym nie koniec atrakcji. Mnie najbardziej urzekły pokazy dynamiczne. Pierwszy przelot F16 na wszystkich zrobił ogromne wrażenie.

Poza tym liczne grupy akrobacyjne. Wystąpiły dwa polskie zespoły, Biało-Czerwone Iskry oraz Orliki.

Ponadto zespoły z Francji, Włoch, Szwajcarii. Wiele niesamowitych figur akrobatycznych. Najbardziej efektowny był chyba heartbreaker, czyli serce przebite strzałą.

Naprawdę polecam imprezę na przyszłość. Żeby dojechać do Radomia całą noc spędziłam w zatłoczonym pociągu. Mimo to było warto!


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s