Stare Miasto w Gdańsku i Katedra Oliwska

            To jeszcze nie koniec naszej wycieczki do Trójmiasta. Miejscem, które spodobało nam się najbardziej była Starówka Gdańska. Nic więc dziwnego, że po Starym Mieście spacerowałyśmy codziennie. Przychodziłyśmy tam zarówno wieczorem jaki i z samego rana. Sama nie wiem kiedy podobało nam się bardziej.

Na Starym Mieście mieszczą się najważniejsze zabytki Gdańska. Miejsca, które warto zobaczyć to Bazylika Mariacka, Mały i Wielki Młyn na kanale Raduni, Stary Żuraw, Zielona Brama, Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Złota Brama. Punktem obowiązkowym każdej wycieczki jest pamiątkowe zdjęcie pod fontanną Neptuna.


Zauroczone wspaniałym Parkiem Oliwskim w ostatni dzień postanowiłyśmy tam wrócić. Głównym naszym celem był krótki koncert organowy w Katedrze Oliwskiej. Tym razem do Oliwy pojechałyśmy już tramwajem.

Katedra Oliwska powstawała od 13-go do 18-go wieku. Mierzy aż 107 metrów i jest najdłuższym kościołem Polsce. Swoją sławę zawdzięcza jednak głównie organom. Są one zaliczane do najwspanialszych i największych organów na świecie. Zdobi je 25 figur aniołów grających na trąbkach, króla Dawida i św. Cecylii. Podczas gry ręce aniołów poruszają się, a gwiazdy i słońce wirują.

Podczas gry na organach można wydobyć z nich dźwięki przypominające śpiew ptaków, bicie dzwonów, szum wiatru, grzmot burzy, brzęczenie pszczół. Brzmienie organów można podziwiać na krótkich, 20 minutowych pokazach.

Podczas naszej pierwszej wizyty w Parku Oliwskim spóźniłyśmy się na ostatni pokaz. Dlatego wróciłyśmy tam w ostatni dzień po to, aby wysłuchać koncertu organowego. Wspaniałe przeżycie! Jeśli będziecie w Gdańsku to nie zapominajcie o Katedrze Oliwskiej. Jestem pewna, że będziecie zachwyceni.


 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s