CIUCIU Cukier Artist, Gdańsk

              Pamiętacie jak pisałam wam o naszej wyprawie do Gdańska? Nie pokazałam wam wtedy wszystkich moich zdjęć. Zostawiłam na koniec te najlepsze.

Ostatnio bardzo popularne stały się manufaktury cukierków. Są praktycznie w każdym większym mieście. Nie byłam więc zaskoczona, gdy spacerując po Starówce gdańskiej natknęłyśmy się na jedną z nich. Oczywiście musiałyśmy wejść do środka. Tym bardziej że dekoracja przed manufakturą była bardzo zachęcająca.


W środku czekały na nas pełne półki kolorowych lizaków, cukierków i żelków. Wokół unosił się wspaniały zapach pomarańczy. Miałyśmy szczęście, że akurat panie robiły cukierki pomarańczowe. Zaciekawione, przystanęłyśmy na chwile. Jednak ręczne wyrabianie cukierków to proces bardzo długotrwały. Nie doczekałyśmy do końca.

Co bardzo mi się podobało, cukierki można było próbować. Tego właśnie brakowało mi we wcześniej opisywanej już manufakturze wrocławskiej. Spróbowałyśmy więc i powiem wam szczerze, że były pyszne. Oczywiście mam świadomość, że owocowy smak to kwestia sztucznych aromatów, a te śliczne kolory to barwniki. Jednak raz się żyje. Kupiłam jedną paczuszkę, aby domownicy też mogli spróbować. Cukierki zniknęły w mgnieniu oka.


Podsumowując, taka manufaktura cukierków to bardzo fajne miejsce. Szczególnie spodoba się dzieciom. Jeśli chodzi o cukierki, to powiedzmy szczerze, że nie są to zdrowe produkty. Jednak, jak mówi nasz profesor od farmakologii, działanie zawsze zależy od dawki. Tak więc z umiarem nie zaszkodzi. Od samego patrzenia na te cukierki humor się poprawia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s