Ciasto czekoladowe z kremem miętowym, porzeczkami i truskawkami

Proste ciasto czekoladowe, mięsiste i wilgotne, z dodatkiem porzeczek. Do tego krem mascarpone z miętową czekoladą. Całość udekorowana górą truskawek i dodatkowymi miętowymi czekoladkami. Połączenie czekolady, mięty i truskawek, jak dla mnie idealne. Bardzo polecam na lato.

Ciasto czekoladowe:

  • 250g mąki
  • 200g cukru
  • 250g roztopionego masła
  • 200g gorzkiej czekolady
  • 3 łyżki kakao
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 jajka
  • 70ml mleka
  • 200ml wody gazowanej
  • 4 garści czerwonej porzeczki

Masło i czekoladę roztopić w garnuszku, lekko przestudzić. W misce wymieszać wszystkie składniki suche (mąkę, cukier, kakao, proszek do pieczenia). Do masła z czekoladą dodać jajka oraz mleko i wymieszać. Dodać suche składniki i wymieszać. Na końcu dodać wodę gazowaną i wymieszać do połączenia składników. Ciasto wylać do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia o średnicy 24-26cm. Na wierzchu posypać porzeczkami. Piec w temperaturze 180o przez 50-55 minut lub do suchego patyczka.

Krem miętowy:

  • 250g serka mascarpone
  • 200ml śmietanki 30%
  • 2 łyżki cukru pudru
  • 100g gorzkiej czekolady z nadzieniem miętowym
  • truskawki do dekoracji
  • czekoladki z nadzieniem miętowym

Serek mascarpone, śmietankę i cukier puder zmiksować na gęsty krem. Dodać posiekaną czekoladę z nadzieniem miętowym i wymieszać. Krem wyłożyć na wystudzone ciasto. Udekorować truskawkami i czekoladkami miętowymi. Przechowywać w lodówce.

Dodaj komentarz